Eşsiz Lezzetlerimizin Doğuşu

Apikoğlu tam bir asırdır sorumlu üretici kimliği ile malzeme kalitesinden ödün vermeden aynı kalite standartlarında eşsiz lezzetler üretiyor. Zaman içerisinde son üretim teknolojilerini takip eden Apikoğlu, Türk damak tadına uygun geleneksel yöntemlerden de asla vazgeçmiyor. Apikoğlu ailesi kendisinin yiyemeyeceği hiçbir ürünü Türk halkına sunmuyor.

45.000 metrekare açık alan üzerine kurulu 15.000 metrekare kapalı alanda, son teknolojiye sahip, Türkiye’nin halihazırdaki en hijyenik kombinalarından biri olaran modern üretim üssünde, 75 çeşit et ürünü imal ediliyor.

Eşsiz lezzetlerin üretimi sırasında kullanılan tüm etler, veteriner hekimler kontrolünde İslami usullere göre kesilen büyükbaş hayvanlardan elde ediliyor. Apikoğlu’nun eşsiz lezzetlerinde kullanılan tüm etlerin üretimi ise, gıda mühendisleri kontrolünde hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleşiyor. Kalite ve sağlık aşamalarını, 4 veteriner hekim ve 3 gıda mühendisi hammaddenin eşsiz lezzetlere dönüştürülmesine kadar takip ediyor ve Apikoğlu’nun bir asırlık garantisiyle Türk halkına sunuyor.

Apikoğlu 100 yıllık geleneksel gerçek sucuk üretimini anlatıyor;

Apikoğlu’nun gerçek sucuk üretiminde ilk aşamada, sağlık raporu ve menşei şahadetnamesi olan hayvanlar tesisimize geldikten sonra veteriner hekimler tarafından tekrar kontrol edilip İslami usullere uygun olarak hijyenik şartlarda kesimleri yapılır.

Üretimin ikinci aşamasında; Apikoğlu’nun gerçek sucuğu için kaliteli etlerden iri kıyma (kuşbaşı) yapılır. Türk damak zevkine en uygun halini alması için yerli, doğal baharatlarla iri kıyma karıştırıldıktan sonra bu karışım 24 saat dinlendirilir. Dinlenmiş karışımdan çekilen ince kıyma doğal kılıflara doldurulur ve iplenerek askılara asılır. Lezzetli sucuklar için özel olarak hazırlanmış doğal ortam odalarında ve açık havada 7-8 günlük bir dinlenme (fermantasyon) sürecinden sonra Apikoğlu standartlarında kalite kontrolü yapılır ve etiketlenir. Apikoğlu lezzetini kaybetmemesi için nakliyesinden önce serin, rutubetsiz ve havadar yerlerde depolanır.

Türk halkı eşsiz lezzetlerle buluşabilsin, diğer sucuklara örnek olsun diye…

Anasayfa| Kurumsal| Kişisel Verilerin Korunması| Ürünler| Sizin İçin| İletişim
Apikoğlu Kurumsal © 2010