BİZ KİMİZ?

Geri

Biz Türkiye’nin ilk et ürünleri imalatçısı Apikoğlu’yuz. Eşsiz lezzetimiz olan gerçek sucuğu tam 100 yıldır aynı yöntemle ve sadece dana etinden imal ediyoruz.

Ancak çevremiz, içine dana etinden başka her şey katılan, tadı sucuktan başka her şeye benzeyen, ucuz ve lezzetsiz sucuk benzeri ürünlerle dolu. İşte bu nedenle gerçek sucuğun ne olduğunu herkese anlatalım, eşsiz lezzetini koruyalım diye yola çıktık. Gördük ki korunması gereken sadece sucuğumuz değil Türk mutfağının tüm eşsiz lezzetleri ve gelenekleri.

Modern yaşamın temposunun, fast food kültürünün, küreselleşmenin, ekonomik sebeplerin karşısında değiştirilen, ihmal edilen, eskisi gibi hazırlanmayan ve yenilmeyen tüm eşsiz lezzetlerimiz.

Kayseri mantısı, Zeytinyağlı dolma, Lahmacun, Balık ekmek, Çiğ köfte, İçli köfte, Pastırmalı kuru fasulye, Sucuklu yumurta, Yaprak döner, Yuvalama, Kabak tatlısı, Patlıcan kebabı, Antakya Şalgamı, Türk kahvesi, Antep baklavası, Fıstıklı helva, Tarhana çorbası, Kuzu kokoreç, Güveç, İskender, Kağıt kebabı, Karadeniz pidesi ve daha nicesi...

Bazılarında başka mutfaklardan etkilendik, bazılarıyla tüm dünyayı etkiledik. Benzeri olmayan bu lezzetleri eski zamanlardan bugünlere kadar getirdik. Ama bugün onları korumazsak, yarın tatlarını hiç hatırlamayabiliriz.

İşte bu yüzden diyoruz ki geleneksel lezzetlerimizin kaybolmasına izin vermeyelim. Bize katılın, eşsiz lezzetlerimizi birlikte koruyalım.